Сакраменто Кингс и Орландо Меджик играят продължение в среща от редовния

...

НА ЖИВО: Сакраменто - Орландо, Везенков на пейката, играе се продължение

Сакраменто Кингс и Орландо Меджик играят  продължение в среща от постоянния сезон на НБА. Родният баскетболист Александър Везенков още веднъж е на пейката за " кралете ".

Двубоят стартира тази заран от 5:00 часа българско време в " Голдън 1 Сентър " в Калифорния.

Срещата може да гледате в ефира на DIEMA SPORT 3 или да наблюдавате на Gong.bg .

Първа четвърт

В първите минути двата отбора редуваха панер след панер. След единствено две изиграни минути резултатът бе 7:11, а единственият без панер за гостите бе Битадзе, до момента в който Франк Вагнер се засилва изключително.

Кийгън Мъри обаче даде звук за поврат на " кралете " с шест точки от своя страна, с цел да изведе Сакраменто напред при 15:14. Тогава един от асовете на Орландо – Франц Вагнер, се контузи и се наложи да бъде сменен.

— Orlando Magic (@OrlandoMagic)
Водачеството до края на първата част не се промени. Почти през всичките 10 минути Сакраменто водеше с 1-2 точки пред Орландо. В последните 90 секунди от частта гостите дръпнаха с малко пред калифорнийци, а Картър подпечата задатъка на Орландо с красива тройка в самия завършек на тази четвърт.
Втора четвърт

В началото на втората четвърт Орландо се усещаше доста удобно на паркета и дръпна със седем точки задатък при 27:34. С две следващи тройки на Малик Монк домакините си върнаха водачеството при 37:36. Гардът наниза още два снаряда отдалеко, с цел да поведе тима си при 48:39. Паоло Банкеро върна три точки от другата страна, само че Монк осъществя петата си тройка единствено за тази част - 51:42.